Vesikemiayhdistys SIAPWS Suomi ry

Yhdistyksen tarkoituksena on suomalaisen vesikemia- ja vedenkäsittelyverkoston luominen sekä kansainvälinen yhteistyö tähän liittyen. Yhdistys toimii pohjoismaisen SIAPWS:n kansallisena alajaostona, kuitenkin omana itsenäisenä yhdistyksenään. Vastaavat kansalliset yhdistykset löytyvät myös Ruotsista ja Tanskasta. Tarkoituksensa toteuttamiseksi yhdistys järjestää jäsenilleen koulutuksia ja kollegatapaamisia sekä kerää ja jakaa edelleen alaan liittyvää tieteellistä ja kokemusperäistä materiaalia ja tietoutta. Kaikki SIAPWS:n ei-julkinen esitys- ja muu materiaali on jäsenten käytettävissä verkkosivujen jäsenosion alla.

Hallituksen jäsenet

Arja Lehikoinen Puheenjohtaja
Valmet Technologies Oy
arja.lehikoinen@valmet.com

Jani Vuorinen Rahastonhoitaja
KL-Lämpö Oy
jani.vuorinen@kl-lampo.com

Nuutti Lehtikuja Web-master
Teollisuuden Vesi Oy
nuutti.lehtikuja@teollisuudenvesi.fi

Sami Huhtiniemi Varajäsen
Solenis Finland Oy
shuhtiniemi@solenis.com

Laura Hakonen Varajäsen
laura.hakonen@taitotalo.fi

Jere Espo Varapuheenjohtaja
Caverion Industria Oy
jere.espo@caverion.com

Susanna Vähäsarja Sihteeri
Elomatic Oy
susanna.vahasarja@elomatic.com

Martti Ikonen Varajäsen
Endress+Hauser Oy
martti.ikonen@endress.com

Erkka Mäkinen Varajäsen
Nalco Water
erkka.makinen@ecolab.com

Tanja Malinen Varajäsen
tanja.malinen@abb.com